جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54917
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1393 13:13
  تعداد بازدید : 668

  رئیس دفتر رئیس‌جمهور

  52 میلیارد ریال اعتبار دولت برای دیه معسرین/کمک 170 میلیون تومانی رئیس جمهور

  رئیس دفتر رئیس جمهور از اختصاص کمک 170 میلیون تومانی رئیس دولت تدبیر و امید برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در کشور خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد نهاوندیان شب گذشته در مراسم بیست و ششمین جشن گلریزان اظهار کرد: باید در مراسم اینچنینی به غیر از اقدامات خیرخواهانه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، به فکر ریشه ها و شرایط اقتصادی کشورمان هم باشیم و فضای حقوقی کشور را اصلاح کنیم تا اصولاً میزان وقوع چنین پدیده هایی کمتر شود.

  وی با بیان اینکه "اقتصاد شکوفا و سالم قطعاً زمینه پیدایش چنین پدیده هایی (جرائم غیرعمد) را کمتر می کند"، ادامه داد: وظیفه اصلی دولت هم باید اصلاحات ساختاری و ایجاد رشد پایدار باشد. امیدوارم که دولت با عنایات الهی و با همت مردم موفق شود کارهای اساسی خودش را انجام دهد.

  نهاوندیان با بیان اینکه "دولت در زمینه دیه معسرین وظیفه ای بر عهده دارد"، گفت: دولت توانسته در بودجه امسال رقم 400 میلیارد ریال را برای این موضوع در مجلس تصویب کند. تا دو - سه ماه اول وضع درآمدهای خزانه خیلی مساعد نیست و میزان سه دوازدهم مصوب معمولا تحقق پیدا نمی کند؛ بر این اساس و مطابق گزارشی که تا تاریخ اول تیرماه به من ارائه شد، برای این ردیف اعتبار 52 میلیارد ریال (معادل 5 میلیارد و 200 میلیون تومان) پرداختی خزانه بوده که ان شاءالله با هماهنگی وزارت دادگستری و ستاد دیه بتوانیم با این بودجه قدری مشکل گشایی کنیم.

  سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: دولت وظیفه خود را در بودجه گذاشته و این امر تصویب شده و ان شاءالله نهایت تلاشمان را برای تصویب صدرصدی این بودجه خواهیم کرد زیرا در سال گذشته توفیق زیادی در این زمینه حاصل نشده بود.

  نهاوندیان در پایان، اختصاص مبلغ 140 میلیون تومان از سوی رئیس جمهور برای کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری اعلام کرد که با اصرار مجری برنامه، وی این مبلغ را به 170 میلیون تومان افزایش داد.

  به گزارش ایسنا، رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه میدان خدمت جدیدی به روی مردم گشوده شده است تا وقتی خانواده زندانیان از انجام برخی وظایف خود بازمی مانند، مردم به کمک آنها بروند و دو خانواده را از گرفتاری نجات دهند.

  وی با بیان اینکه "من حداقل سه بار تاکنون در این جشن ها شرکت کرده ام"، افزود: سال هاست که در جریان این اقدام خوب و خداپسندانه هستم و از تمام خیرینی که در این زمینه فعالیت می کنند تقدیر می کنم.

  نهاوندیان با اشاره به اینکه "ماه رمضان ماه شکوفایی و طراوت کارهای عبادی است"، گفت: از خانواده هایی که توانایی کمک به زندانیان را دارند می خواهیم تا در این امر خداپسندانه شرکت کنند. البته در همین حال دولت نیز وظیفه دارد به کارهای ریشه ای بپردازد و ساختارهای اقتصاد کشور را بهبود ببخشد و در جهت توسعه رشد پایدار قدم بردارد.

  سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: دولت در کنار این دو وظیفه، نقش مشوق برای بهتر برگزار شدن اینگونه جشن ها را نیز دارد و به همین دلیل امسال در بودجه رقم خوبی برای این موضوع پیش بینی شد. از 40 میلیارد تومان بودجه ای که در دولت برای این موضوع به تصویب رسیده است در سه ماهه اول حدود 5.2 میلیارد تومان پرداخت شده است که امیدواریم تا پایان سال مابقی آن نیز پرداخت شود.

  رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: به جرأت می توان گفت که اینگونه اقدامات خداپسندانه در نزد خدا از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا هم یک زندانی آزاد می شود و هم خانواده او از گزند بسیاری از مشکلات حفظ و مصون می ماند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28172228
اکنون :
81