جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54843
  تاریخ انتشار : 14 تیر 1393 14:17
  تعداد بازدید : 566

  رییس دادگستری استان تهران

  لزوم محافظت و مراقبت از حریم پاک قضا و عدالت

  رییس دادگستری استان تهران با اشاره به موضوع اطاله دادرسی، گفت: برخی از علل اطاله دادرسی برون سازمانی است، اما برخی دیگر مربوط به داخل سازمان است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در بازدید از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قرچک، اظهار کرد: یکی از نارضایتی های مردم، موضوع اطاله دادرسی است که برخی از علل آن برون سازمانی است، اما برخی دیگر مربوط به داخل سازمان و همکاران است که با همت و تلاش مضاعف و برنامه ریزی دقیق در جهت رسیدگی به پرونده ها می توان بر این معضل غلبه کرد و باید تلاش کرد تا مردم به موقع طعم خوش اجرای عدالت را بچشند. باید بدانیم در صورت تلاش بی وقفه همکاران در مسیر اجرای عدالت توفیقات الهی نیز شامل حالشان خواهد شد.

  وی در ادامه افزود: وظیفه داریم مجموعه همکاران قضایی و اداری را در برابر آسیب های احتمالی محافظت کنیم تا خدای ناکرده در برابر وسوسه های شیطانی دچار لغزش نشوند؛ بنابراین نیاز به مراقبت همیشگی است تا به هیچ وجه حریم پاک قضا مخدوش و آلوده نشود؛ چرا که برخی افراد سودجو منافع خود را در همین آلودگی ها جستجو می کنند و سعی دارند فضایی بسازند تا تشخیص حق از باطل توسط قضات را دچار مشکل کنند و در این مسیر از ترفندهای گوناگون نیز بهره می گیرند.

  وی ادامه داد: قضات عزیز غیر از رسیدگی به پرونده ها، وظیفه مهم تری نیز دارند و آن مراقبت از حریم پاک قضاست و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تسلط به نفس و مهار کردن وسوسه های شیطانی است و با استفاده از نورانیت این ماه می توان صبغه خدایی پیدا کرد و در مسیر احقاق حق دچار لغزش نشد و این ماه فرصتی برای تمرین فضایل و خویب هاست که نتیجه آن ارتقاء ایمنی ما در برابر هواهای نفسانی خواهد بود.

  وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: مراقب باشیم طولانی بودن روزهای تابستان وکثرت شدید کار باعث نشود که همکاران دچار بدخلقی شده و با مراجعین تندرویی کنند، به هر حال بدخلقی در هیچ شرایطی قابل توجیه نیست و درس های ماه مبارک رمضان نیز در همین راستاست.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28171868
اکنون :
62