جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54842
  تاریخ انتشار : 14 تیر 1393 14:11
  تعداد بازدید : 719

  انتقاد دیده بان حقوق بشر از قانون جدید مبارزه با تروریسم پاکستان

  یک گروه حقوق بشری اعلام کرد که قانون جدید تصویب شده از جانب پارلمان پاکستان درباره مقابله با تروریسم چراغ سبزی است برای سرکوب مظنونان تروریستی و باید به سرعت متوقف شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: قانون حفاظت از پاکستان که روز چهارشنبه توسط پارلمان تصویب شد، نقض تعهدات و قوانین بین المللی از جانب دولت اسلام آباد است و باید سریعا متوقف شود.

  دولت پاکستان پیش از تصویب این قانون آنچنان که باید نمی توانست با چالش تروریست ها و مظنونان اقدامات تروریستی مقابله کند.

  براساس قانون جدید، محکومیت اقدامات تروریستی برای افراد به 20 سال افزایش یافته و نیروهای امنیتی اجازه دارند تا مظنونان را برای مدت 60 روز بدون افشای محل زندانی یا اتهامات وارده علیه آن ها بازداشت کنند.

  دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که این قانون جدید دولت پاکستان را قادر می سازد تا حتی مخالفان سیاسی که به صورت صلح آمیز عمل می کنند و منتقدان سیاست دولت اسلام آباد را سرکوب کند.

  علاوه بر این، قانون جدید به نیروهای امنیتی و پلیس پاکستان این اجازه را خواهد داد تا در صورت مواجه با افرادی که دست به انجام اقدامات تروریستی می زنند و یا احتمال وقوع حمله تروریستی از سوی آن ها وجود دارد، با شلیک گلوله متوقف کنند.

  کمیسیون حقوق بشر مستقل پاکستان نیز این قانون جدید را حمله ای علیه حقوق پایه و اولیه شهروندان پاکستانی توصیف کرده است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28172228
اکنون :
72