جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54838
  تاریخ انتشار : 14 تیر 1393 13:18
  تعداد بازدید : 687

  رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد

  «سونامی طلاق» در حال تخریب ارزش های اخلاقی و خانوادگی

  رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: سونامی طلاق در حال حاضر در حال تخریب همه پایه ها، ارکان و ارزش های اخلاقی و خانوادگی است.

  حجت الاسلام و المسلمین علی توکلی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: باید راه و رسم زندگی و همسرداری برای زوجین روشن شود تا هرکدام بدانند که در قبال دیگری چه باید انجام دهند و به احساسات یکدیگر پاسخ داده و احترام بگذارند.

  وی با بیان این که زوجین باید نقاط مثبت و منفی یکدیگر را شناخته و رفتارهای خود را بر اساس آنها تنظیم کنند، ادامه داد: دستورات و احکام دینی می تواند بستری برای سالم سازی فضای خانواده باشد و حتما باید بایدها و نبایدهای دینی مورد توجه قرار گیرد.

  رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در گذشته در یک نوبت از رشد طلاق به عنوان "سونامی طلاق" تعبیر کردم که این سونامی در حال حاضر در حال تخریب همه پایه ها، ارکان و ارزش های اخلاقی و خانوادگی است.

  وی تصریح کرد: جدایی و طلاق، سبک زندگی و تدبیر عقلا نیست؛ بلکه عقل حکم می کند که افراد برای اصلاح امور خود، راهی بیندیشند و زندگی را مدیریت کنند؛ همانگونه که خلبان، هواپیمای سانحه دیده را هدایت می کند تا بدون خطر فرود آید.

  توکلی ادامه داد: افراد با تدبیر و دارای ظرفیت بالا، کمتر به طلاق می اندیشند؛ اما روحیه رفاه طلبان و راحت طلبان این است که نمی خواهند اهل بردباری و تحمل در مشکلات و ناملایمات باشند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28171868
اکنون :
67