جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54832
  تاریخ انتشار : 14 تیر 1393 12:56
  تعداد بازدید : 808

  پیشنهادهای رییس سازمان بازرسی برای ارتقای آمبودزمان ها

  رییس سازمان بازرسی کل کشور طی سخنانی در اجلاس جهانی آمبودزمان کره جنوبی بر ضرورت همکاری میان نهادهای آمبودزمانی تاکید کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر سراج در سخنانی با موضوع «تغییرات در بخش دولتی و ضرورت همکاری میان نهادهای آمبودزمانی» در اجلاس جهانی آمبودزمان که در سئول کره جنوبی برگزار شد، گفت: تغییرات ساختاری در بخش های دولتی شامل ایجاد ساختارهای جدید، حذف ساختارهای قدیمی یا ادغام های ساختاری، شرایطی را بوجود می آورند که نهادهای آمبودزمانی در مقابل آن، نیازمند به نمایش گذاردن واکنش هایی مناسب هستند که پایه اصلی آن ها را چیزی تشکیل می دهد که آن را می توان «سازوکارهای تطابقی فعال» نامید.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: ویژگی اصلی این سازوکارها، غیرمنفعل بودن آن هاست که امکان تطابقی پویا را فراهم می آورد.

  وی با اشاره به ویژگی سازوکارهای تطابقی فعال گفت: «دسترسی داشتن به مستندات تغییرات و ماهیت آنها»، «دسترسی داشتن به تجارب رویارویی با تغییرات» و «دسترسی داشتن به پیشنهادهای عملی برای قرار گرفتن در بهترین وضعیت در مقابل تغییرات» ویژگی سه گانه سازوکارهای تطابقی فعال است که آمبودزمان ها را قادر می سازد تا اولاً ضمن شناخت دقیق تغییرات در بخش دولتی از تجارب همپایان خود در این زمینه آگاه شده و ثانیاً تجربه های قابل نسخه برداری را پس از بومی سازی، در محیط اجتماعی خویش بکارگیرند.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: به اشتراک گذاری تجارب، اطلاعات و ایده های جدید نهادهای آمبودزمانی به کمک روش هایی همچون «استفاده مؤثر از فناوری های جدید ارتباطاتی»، «بکارگیری اثربخش فضای مجازی»، «برگزاری دوره های آموزشی و اعزام کارشناسان آمبودزمانی برای آشنایی نزدیک با تحولات این حوزه ها»، «انجام تحقیقات و پژوهش های آمبودزمانی در حوزه های نظری و کاربردی مربوط در قالب تحقیقات مستقل، مشترک، ترجمه کتب و نگارش مقالات و انعکاس آن در سایت» و «ایجاد و تقویت آکادمی با هدف ارتقاء دانش اعضای آمبودزمان ها در سطوح منطقه ای و جهانی» می تواند آمبودزمان ها را در شناخت و استفاده هرچه بهتر از سازوکارهای تطابقی فعال یاری رساند.

  اجلاس جهانی آمبودزمان در کره جنوبی توسط کمیسیون مبارزه با فساد و صیانت از حقوق مدنی این کشور و با همکاری مؤسسه آمبودزمان بین المللی و انجمن آمبودزمان آسیایی برگزار شد.

  در این اجلاس که به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس کمیسیون مبارزه با فساد و صیانت از حقوق مدنی جمهوری کره برگزار شد، سخنران مراسم افتتاحیه رئیس مجلس کره جنوبی بود و در آن موضوعات مهمی از جمله «نقش ها و چالش های آمبودزمان ها در پاسخگویی به نیازهای زمانه»، «اقدامات مختلف آمبودزمان ها برای جلب رضایت شهروندان به عنوان نهادهای رسیدگی کننده به شکایات مردمی»، «عملکرد آمبودزمان ها برای تقویت اعتماد میان اعضای جامعه و بهبود کیفیت خدمات عمومی، پیشرفت فنأوری ارتباطات IT و تقویت کارآیی آمبودزمان»، «اقدامات نظام مند و کارآمد برای به اشتراک گذاری عملکرد نهادهای الگوی آمبودزمانی»، «افزایش تضادها و تضارب افکار در اجتماع و نقش آمبودزمان به عنوان یک میانجی گر»، «نقش آمبودزمان برای ریشه کنی و محو بی عدالتی اجتماعی» و «تقویت عملکرد آمبودزمان از طریق همکاری میان نهادهای آمبودزمانی» بحث و بررسی شد.

  پیش از آغاز این کنفرانس، شانزدهمین جلسه هیأت مدیره انجمن آمبودزمان آسیایی(AOA) و جلسه منطقه ای اعضاء آسیایی مؤسسه آمبودزمان بین المللی(IOI) با حضور آمبودزمان کشورهای کره جنوبی، جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، اندونزی، چین، تایلند، ژاپن، مالزی، هنگ کنگ و ماکائو تشکیل شد.

  دبیرکل مؤسسه آمبودزمان بین المللی از کشور اتریش و نایب رئیس مؤسسه آمبودزمان بین المللی از ایالات متحده آمریکا، مسئول بخش توسعه اجتماعی بانک جهانی، آمبودزمان ایالت کانادا، رئیس آمبودزمان جمهوری ایرلند، مقامات دولت میزبان و سفرا و نمایندگان سیاسی مقیم در شهر سئول حضور داشتند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28172228
اکنون :
86