جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54702
  تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 15:49
  تعداد بازدید : 834

  عفو بین الملل رژیم صهیونیستی را به نقض حقوق بشر متهم کرد

  سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که قتل سه نوجوان اسراییلی ربوده شده شایسته اجرای عدالت است، اما مجازات دسته جمعی فلسطینیان در کرانه باختری توسط مقامات اسراییلی نقض آشکار حقوق بین الملل و قوانین بین المللی حقوق بشر است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی عفو بین الملل در روز 30 ژوئن جسد سه نوجوان اسراییلی که پیشتر ربوده شده بودند در شهری واقع در کرانه باختری که هم اکنون در اشغال اسراییل است کشف شد.

  مقامات اسراییلی پس از این حملات تلافی جویانه را علیه گروه حماس صورت دادند که گفته می شود در مناطق غیرنظامی بوده است.

  فیلیپ لاتر سرپرست خاور میانه و شمال آفریقا در عفو بین الملل گفت: هیچ چیز نمی تواند ربوده شدن و قتل این نوجوانان را توجیه کند. ما مثل گذشته این اقدام را محکوم و تاکید می کنیم که عاملان آن باید مسئول دانسته شوند.

  وی ادامه داد: اما عدالت این گونه نیست که اسراییلی ها رفتار می کنند و با مجازات دسته جمعی فلسطینیان و نقض حقوق آن ها دست به تلافی می زنند، مقامات اسراییلی باید بجای این اقدامات تحقیقات عادلانه و مربوطه را آغاز کنند و هر آن کس را که مسئول این اتفاق است در دادگاهی عادلانه محاکمه کنند.

  بر اساس این گزارش مقامات اسراییلی تاکنون هیچ شواهدی که ثابت کند گروه حماس مسئول ربوده شدن و قتل این نوجوانان است ارایه نداده اند و در ازای این در روز اول ژوئیه 34 حمله هوایی را علیه مردم فلسطین انجام داده است.

  گزارشات نشان می دهد فلسطینیان در نتیجه این حملات زخمی شده اند.

  همچنین یک جوان 20 ساله نیز در کرانه باختری در اثر شلیک گلوله سربازان اسراییلی در صبح روز اول ژوئیه جان خود را از دست داد. با احتساب این جوان فلسطینی از زمان شروع عملیات نظامی اسراییل در کرانه باختری برای پیدا کردن این سه نوجوان ربوده شده تاکنون شش فلسطینی از جمله یک کودک به دست نیروهای اسراییل کشته شده اند.

  لاتر در این باره گفت: دست زدن به اقدامات تلافی جویانه تنها امکان نقض بیشتر حقوق بشر و رنج فلسطینیان را افزایش می دهد که باید هرچه فوری متوقف شود.

  عفو بین الملل اعلام کرد که افزایش مجازات دسته جمعی غیرنظامیان در اراضی اشغالی فلسطین، نشان دهنده سیاست غیرقانونی اسراییل برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در کرانه باختری است. این اقدامات شامل بازداشت و حبس خودسرانه فلسطینیان، افزایش کنترل ورود و خروج آنها به اراضی اشغالی و محدودیت خودسرانه حق آزادی رفت وآمد مردم فلسطین است.

  در گزارش عفو بین الملل علاوه بر این آمده است که شهرک نشین های اسراییلی اخیرا حملاتی را علیه فلسطینیان انجام داده اند که در نتیجه آن یک دختربچه 9 ساله مجروح شده است. شهرک نشینان همچنین از زمان پیدا شدن اجساد این سه نوجوان دو پایگاه مرزی را در کرانه باختری ایجاد کرده اند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28172228
اکنون :
80