جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54700
  تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 15:30
  تعداد بازدید : 935

  هشدار یونیسف و دیده بان حقوق بشر به داعش در مورد ربودن کودکان

  آژانس کودکان سازمان ملل و دیده بان حقوق بشر روز سه شنبه خواستار آزادی بیش از یکصد دانش آموز پسر و دختر کرد شدند که در اواخر ماه مه توسط گروه تروریستی داعش در سوریه ربوده شدند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت ، اعضای گروه تروریستی داعش در بیست و نهم ماه مه حدود 153 دانش آموز را ربودند. 

  این کودکان که حدود ده نفر از آنان دختر هستند پس از امتحانات نهایی آخر سال در شهر شمالی حلب در حال بازگشت به خانه هایشان بودند. 

  آنان با اتوبوس عازم شهر عین العرب بودند ولی در شهر منبیج که تحت کنترل داعش قرار دارد اتوبوس های آنها متوقف شد. 

  ˈ ماریا کالیویس ˈ مدیر منطقه ای یونیسف در خاورمیانه و افریقای شمالی گفت :ˈ این کودکان هیچ ارتباطی با جنگ سوریه ندارند. آنها تنها می خواستند امتحاناتشان را تمام کرده و نزد خانواده هایشان بازگردند. ˈ

  در یک بیانیه از کالیویس نقل شده است که یونیسف با خانواده های کودکان ربوده شده سخت ابراز همبستگی می کند. کسانی که چنین جنایت هایی مرتکب شده اند باید پاسخگو باشند. ˈ

  دیده بان حقوق بشر گفت : دو نفر از این پسر بچه ها که موفق به فرار شده اند به رسانه ها اطلاع داده اند که داعش آنها را مجبور به فراگیری احکام و ایدئولوژی خاص خود کرده و کسانی را که بدرفتاری کرده اند، کتک زده اند. 

  این گروه گفت : چندین نفر از پدران این پسرها از تماس تلفنی منظم فرزندانشان با آنان خبر داده اند هرچند که دیگران هرگونه تماس از این نوع را تکذیب کرده اند. 

  بیم آن می رود که داعش این کودکان را برای جنگ آموزش دهد هرچند که هنوز هیچ مدرکی در این مورد وجود ندارد. 

  دیده بان حقوق بشر گفت : به گروگان گرفتن کودکان و بهره برداری و به خدمت گرفتن آنان در جنگ مسلحانه جنایت جنگی محسوب می شود. 

  منبع خبر


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28172228
اکنون :
71