جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54594
  تاریخ انتشار : 10 تیر 1393 12:40
  تعداد بازدید : 675

  مدیرعامل ستاد دیه خبر داد

  وجود بیش از 7000 زندانی جرایم غیرعمد

  مدیرعامل ستاد دیه کشور شعار جشن گلریزان امسال را، «بهار رهایی با گل احسان تو» عنوان کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیداسدالله جولایی در نشست خبری با اهالی رسانه اظهار کرد: اگرچه فلسفه برگزاری جشن های گلریزان جمع آوری کمک های خیرین جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری است، ولی در کلیه این جشن ها همواره تشریح راهکارهای جلوگیری و پیشگیری از ورود افراد به زندان ها مورد توجه بوده است.

  وی افزود: مبالغ دریافتی در جشن های گلریزان طی 5 سال اخیر که اکثرا در ماه مبارک رمضان و 200 شهر از شهرهای کشور برگزار می شود، نزدیک به 75 میلیارد تومان بوده است.

  وی درباره آمار زندانیان جرایم غیرعمد در سراسر کشور گفت: در حال حاضر 7 هزار و 524 نفر از هموطنان ما به دلیل یک لحظه غفلت یا وقوع حادثه ای ناخواسته در زندان ها بسر می برند که در این میان 5 هزار و 911 نفر به دلیل محکومیت های مالی ناشی از صدور چک بلامحل و غیر کلاهبرداری و نیز قبول مهریه های سنگین و غیرقابل پرداخت و نیز محکومان به نفقه در زندان ها به سر می برند.

  جولایی درباره اقدامات ستاد دیه در سال 92 گفت: گفت: ستادهای دیه سراسر کشور توانستند با پرداخت مبلغی حدود 300 میلیارد تومان در سال گذشته تعداد 7 هزار و 735 نفر از زندانیانی که به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری محکوم به حبس شده بودند را از زندان آزاد کنند.

  وی ادامه داد: مبلغ کل بدهی مددجویان آزاد شده در سال 92، 830 میلیارد تومان بود که ستادهای دیه در سراسر کشور توانستند مبلغ 534 میلیارد تومان را از طلبکاران و و اولیای دم و شکات رضایت بگیرند.

  مدیرعامل ستاد دیه کشور یادآور شد: طبق پیش بینی های صورت گرفته در ماه مبارک رمضان در سال جاری قرار است 184 جشن گلریزان را با کرامت نیکوکاران در سراسر کشور برگزار کنیم.

  وی یاد آور شد: ستاد دیه کشور طی 24 سال فعالیت خود توانسته قریب به 80 هزار زندانی جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری را آزاد کند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28171868
اکنون :
52