جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54566
  تاریخ انتشار : 9 تیر 1393 15:54
  تعداد بازدید : 449

  توضیحات دادستان کل کشور درباره پرونده «نگین غرب»

  ... دادستان کل کشور گفت: پرونده نگین غرب دارای 15 هزار و 42 شاکی است که تاکنون با 6 هزار و 302 نفر از آنها تسویه حساب شده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری بیان کرد: تعداد دیگری از متهمان فراری فتنه سال 88 به صورت غیابی محاکمه شدند و پرونده این افراد به اجرای احکام می رود.

  وی ادامه داد: دو سه نفر در هفته های اخیر ممنوع الخروج شدند و چند نفر دیگر که به خارج از کشور رفته بودند در حین بازگشت بازداشت شده و کیفرخواست این افراد صادر و در انتظار محاکمه هستند.

  سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: یکی دیگر از این افراد اخیرا به کشور بازگشته و بازداشت شده که پرونده وی در حال رسیدگی است. همچنین سه نفر از کسانی که قبلا در این پرونده محکوم شده بودند و حکم شان اجرا شده بود زمانی که از زندان آزاد شدند بعد از آزادی مجددا اقدامات مجرمانه داشته که تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده آنها دوباره باز و در حال رسیدگی قرار گرفته است.

  محسنی اژه ای در رابطه با پرونده نگین غرب، گفت: این پرونده دارای دو متهم اصلی است و پرونده در حال حاضر در دادگاه تجدیدنظر است، اما حکم قطعی برای آن صادر نشده است.

  وی ادامه داد: این پرونده دارای پانزده هزار و 42 نفر شاکی است که یکی از آنها 12 هزار و 800 و خرده ای شاکی دارد و دیگری دو هزار و 239 شاکی.

  سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: بعضی از شکات اگر کمی دقت می کردند اینگونه سرشان کلاه نمی رفت و اگر قرارداد را به درستی مطالعه می کردند با این مشکل مواجه نمی شدیم. بسیاری از اموال آنها در دو سه مرحله کارشناسی شده است. این پرونده وقت زیادی را از قوه قضاییه گرفته و قوه قضاییه در این پرونده کارهایی را انجام داده که شاید در اقدام اول جزو وظایفش نبوده است.

  محسنی اژه ای تصریح کرد: تا امروز از این تعداد شاکی با شش هزار و 302 نفر از آنها تسویه حساب شده و امیدواریم تا آخر سال 93 تعداد شش هزار و 302 نفر به سیزده هزار نفر افزایش پیدا کند و با آنها تسویه حساب کنیم.

  وی افزود: یکی از متهمین همکاری خیلی خوبی داشته و توانسته رضایت بیشتری را از شکات دریافت کند، اما متهم دیگر همکاری های خیلی خوبی در این زمینه ندارد.

  سخنگوی قوه قضاییه در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با پرونده موسسه مالی و اعتباری توسعه پرسید که این پرونده در چه مرحله ای قرار دارد؟ گفت: هنوز برای این پرونده کیفرخواست صادر نشده و در حال رسیدگی مقدماتی است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28171868
اکنون :
66