جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54564
  تاریخ انتشار : 9 تیر 1393 15:21
  تعداد بازدید : 381

  عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی

  ضرورت همراهی همه نهادهای کشور برای پیشگیری از وقوع جرم

  عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله پیشگیری از وقوع جرم، یکی از وظایف بسیار مهم دستگاه قضاست، اما تمامی نهادهای کشور باید در این زمینه قوه قضاییه را همراهی کنند.

  "محمدعلی اسفنانی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درباره تاثیر پیشگیری از جرم بر امنیت اجتماعی اظهارداشت: همانطور که در بحث بهداشت، پیشگیری بهتر از درمان است، در مباحث کیفری نیز پیشگیری از وقوع جرم راحت تر و کم هزینه تر است و آثار جرم را در پی نخواهد داشت. 

  وی در ادامه گفت: اگر قوه قضاییه و نهادهای حاکمیتی منتظر باشند تا جرمی واقع شود و بعد وارد عمل شوند و اعمال مجازات کنند، صرف نظر از این که زمان و هزینه زیادی هزینه می شود و حتی با اعمال مجازات قابل توجه برای فرد خاطی، آثاری که جرم واقع شده به بار می آورد قابل جبران نیست. 

  اسفنانی افزود: در برخی جرایم گسترده، حتی اعدام مجرم آسیب وارده به شخص را جبران نمی کند و آثاری که جرم در جامعه به جا می گذارد قابل برطرف شدن نیست. 

  این حقوقدان در پایان خاطر نشان کرد: گرچه مسئله پیشگیری از وقوع جرم، یکی از وظایف بسیار مهم دستگاه قضاست، اما تمامی نهادهای کشور باید در این زمینه قوه قضاییه را همراهی کنند.



  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28171868
اکنون :
70