جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54562
  تاریخ انتشار : 9 تیر 1393 15:7
  تعداد بازدید : 461

  برخورد دادگستری البرز با معارضان اراضی دولتی

  رییس کل دادگستری استان البرز از کاهش زمان رسیدگی به پرونده های ارجاعی به دادگستری خبر داد.

  محمدصادق مهدوی راد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طی چند سال اخیر شاهد سوء استفاده برخی از اراضی دولتی و منابع ملی بوده ایم.

  وی افزود: دادگستری البرز با معارضان منابع ملی و با افرادی که زمین های دولتی را به شیوه های مختلف تصرف کرده اند برخورد می کند و در این خصوص با هیچ فردی با اغماض برخورد نخواهد کرد.

  مهدوی راد خاطرنشان کرد: منابع ملی سرمایه های همگانی هستند و فقط به ما و نسل امروز تعلق ندارند، بلکه آیندگان نیز باید از آنها استفاده کنند.

  وی ادامه داد: سال گذشته 79 هکتار از اراضی دولتی در شهرستان نظرآباد، پنج هکتار در جاده چالوس و 19 هکتار در ساوجبلاغ از متصرفین بازپس گرفته شد.

  رییس کل دادگستری استان البرز در بخش دیگری از صحبت های خود به کاهش زمان رسیدگی به پرونده های ارجاعی به دادگستری استان اشاره کرد و گفت: با کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها از سال گذشته تاکنون به بیش از 9 هزار پرونده از سال های قبل رسیدگی شده است.

  مهدوی راد درباره نظارت دقیق بر روند بررسی پرونده و صدور حکم توسط قضات گفت: در روند بررسی پرونده های جزایی و کیفری پنچ قاضی دخالت دارند تا حقی از مردم ضایع نشود و حکم به بهترین و عادلانه ترین شکل صادر شود.

  این مسئول قضایی از انهدام برخی از پرونده های مربوط به بیش از 15 سال گذشته خبر داد و گفت: نگهداری این پرونده ها غیرضروری بوده و صرفاً فضا اشغال کرده بودند.

  رییس کل دادگستری استان البرز گفت: از پرونده های ضروری که عمرشان از 10 سال بیشتر است اسکن گرفته می شود و اطلاعات آنها به مرور زمان وارد کامپیوتر می شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28172228
اکنون :
95