جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54506
  تاریخ انتشار : 8 تیر 1393 15:54
  تعداد بازدید : 463

  عضو کمیسیون قضایی مجلس:

  تصویب قوانین جدید برای پیشگیری از جرم/ اطاله دادرسی باعث افزایش انتقام گیری شخصی می شود

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره اقدامات این کمیسیون برای دستیابی به توصیه های رهبر انقلاب به مسئولان قوه قضاییه گفت: یکی از موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری اقدامات لازم جهت پیشگیری از وقوع جرم بود که ما در کمیسیون قضایی برای پیشگیری از جرم قوانینی جدیدی را اخیرا به تصویب رساندیم.

  موسی غضنفر آبادی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات این کمیسیون برای دستیابی به منویات رهبر معظم انقلاب درباره قوه قضاییه گفت: یکی از موارد مورد تاکید مقام رهبری اقدامات لازم جهت پیشگیری از وقوع جرم بود که ما در کمیسیون قضایی برای پیشگیری از جرم قوانینی جدیدی را اخیرا به تصویب رساندیم.

  وی افزود: قطعا پیشگیری از وقوع جرم باعث بازدارندگی از جرم خواهد بود به طوری که رسیدگی و اجرای سریع قوانین قطعا تاثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت که امیدواری زیادی نسبت به دستگاه قضا به وجود خواهد آورد الان برخی نسبت به دستگاه قضا نگرانی دارند و طولانی شدن رسیدگی منجر می شود که برخی افراد انتقام گیری شخصی را به جای پیگیری قضایی ترجیح دهند که تغییر ذهنیت در این زمینه، از وقوع جرم پیشگیری انجام خواهد شد.

  نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی درباره راههای جلوگیری اطاله دادرسی از دیگر موارد مورد تاکید رهبر انقلاب نیز گفت: بخشی از تاخیر در اجرای احکام مربوط به کمبود کادر اداری در قضات و امکانات است که اخیرا بهبود پیدا کرده و با مجوزی که قانون برنامه پنجم توسعه به قوه قضاییه برای استخدام و تکمیل کادر خود داده سرعت رسیدگی به پرونده ها را بالا خواهد برد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28171868
اکنون :
66